Oğuzhan Özyakup şaşkınlığı! Şenol Güneş’in tercihi tepki çekti

Oğuzhan Özyakup şaşkınlığı! Şenol Güneş’in tercihi tepki çekti

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda Arnavutluk ve Moldova ile karşılaşacak olan Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın aday kadrosu açıklandı. Teknik Direktörü Şenol Güneş, Beşiktaş’ta fazla forma şansı vermediği Oğuzhan Özyakup’u aday kadroya dahil etti. Şenol Güneş’in Oğuzhan Özyakup’u kadroya dahil etmesi sosyal medyada tartışma yarattı.

Milli Takım ile birlikte Beşiktaş teknik direktörlüğü görevini de yürüten Şenol Güneş’in, siyah-beyazlı takımda en son Malmö ile 13 Aralık’ta oynanan maçta ilk 11’de yer verdiği Oğuzhan Özyakup, ligde ise Beşiktaş’ın 11 Kasım 2018 tarihinde oynadığı Sivasspor maçında ilk 11’de sahaya çıkmıştı. Malmö maçında 60 dakika, Sivasspor maçında 57 dakika sahada kalan Oğuzhan Özyakup, bu maçların ardından ilk 11’deki yerini Dorukhan Toköz’e kaptırmıştı. Oğuzhan Özyakup’un 90 dakika sahada kaldığı son maç ise 29 Kasım 2018 tarihinde Sarpsborg 08 ile oynanan Avrupa Ligi maçı olmuştu.

Şenol Güneş’in Beşiktaş’ta son dönemde fazla forma şansı vermediği Oğuzhan Özyakup’u Milli Takım kadrosuna çağırması, sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Twitter kullanıcıları, Şenol Güneş’in Oğuzhan Özyakup kararını eleştiri yağmuruna tuttu.

İşte sosyal medyada Şenol Güneş’in Oğuzhan Özyakup’u Milli Takım’a davet etmesi ile ilgili yapılan yorumlardan bazıları:

Kendi takımında oynamayan Oğuzhan Özyakup milli takıma kadrosuna alınmış ? Emre Taşdemiri takip etmiyorum, son zamanlar hariç sürekli oynuyor muydu gs de?

— Göktuğ

Şenol Güneş oğuzhan 'ı beşiktaş ta oynatmayip milli takıma kurtarıcı diye almış saçma sapan illa bjk takımına yaranacak ya guven yalçın'ı almış hadir caner erkin 'i almamış filozof hoca

— Serdar Demir

Çaykur Rizespor'dan Gökhan Akkan ve Trabzonspor'dan Hüseyin Türkmen'in kadroda olmasını bekliyordum.

Oğuzhan eleştirilerine hak verebilirim, evet çok yetenekli ama son dönemde Beşiktaş'ta pek şans bulamadı. Caner varken de Emre Taşdemir tercihi de tartışılabilir.

— Ertan Süzgün (@ertansuzgun)

Güven Yalcin? Oguzhan ? Mahmut ? Sinan Bolat ? Muhammed Sengezer ? Bunlar napti da Milli Formayi hak ettiler ?

Altay Bayindir, Gökhan Akkan, Hüseyin Türkmen, Umut Bozok, Enes Ünal formayi daha cok hak edenler. Ayrica 36 yasina gelmis Emre yi neden cagirdi anlamak mümkün degil.

— Pereira Reis (@Gkhan61bln)

Oğuzhan 'ın piyasa düştü diye milli maçlarda biraz kendini göstersin diye almış sanırım. Fikret Orman parmağı var işin içinde..

— Bay B. (@uopry)

Şenol Güneş ligin en iyi yerli stoperleri olan Sadık Çiftpınar ve Serdar Aziz'i milli takıma çağırmamış ama Beşiktaş'ta bile oynatmadığı Oğuzhan Özyakup'u milli takıma çağırmış. Tivit bu kadar arkadaşlar.

— SALÇA :d (@salcareyiz)

Kadroya dahi zor giren oguzhan özyakupu milli takıma davet etmek İstifada bir hizmettir.

— Hasan (@hbuygun)

Milli takım basın toplantısında bir gazeteci arkadaşımızdan Şenol hocaya şu soruyu sormasını rica ediyorum. Kendi Teknik Direktörlüğünü yaptığı Beşiktaş'ta kadroya giremeyen Oğuzhan Özyakup milli takımda ne düşünceyle yer alıyor? Buna Güven Yalçın kardeşimizi de dahil edebiliriz.

— Ömer (@okalibrede)

Şenol Güneş Bjk'de oynatmadığı Oğuzhan'ı milli takıma niye almış??

— Burak #Yeniden (@tamzamanisiimdi)

Emre akbaba yok oğuzhan var olaya bak, Abdülkadirlerden de en az biri olabilirdi sanki formda oyuncular sonuçta

— baymetalurjist (@baymetalurjist)

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş tarafından aylarca kadroya alınmayan Oğuzhan Özyakup, A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş tarafından A Milli Takım aday kadrosuna çağrıldı… Yorumsuz…

— Ozan Mustafa İNCİ (@ozanmustafainci)

Oğuzhan ve Güven tam fiyasko. Sinan yerine Gökhan Akkan olmalıydı. Geri kalanına gram ses çıkarmam.

— Mehmet Ali Bayrak (@tsubasaozoora)

Adam gitmiş oynatmadığı Oğuzhan'ı milli takıma almış. Diyeceklerim bu kadar

— KonyaM (@19Konyaspor22)

Hadi Sadık'ı Serdar'ı çağırmıyon eyvallah da kendi takımında bile süre vermediğin Oğuzhan nedir ya, Ekici'yi çağırsan daha iyiydi!

— Onur Erarslan ⚓️ (@OnurErarslann)

https://twitter.com/gsozkaynak/status/1106519105857818624

Şenol Hoca'nın kadrosunu beğendim.Tek soru işareti kendi takımında dahi oynatmadığı Oğuzhan.Ozan,Efecan,Emrelerin 3ü,Türüç,Merih,Dorukhan bunlar sevindirici.Haydi bakalım…

— Mustafa Aktaş (@mmmustafaaktas)

Oğuzhan iyi adamsa takiminda niye yok kotu adam ise neden milli takimda var

— murat ülkar (@ulkarmurat)

Emre Taşdemir'in sakatlıktan çıktığı ve maç eksiği olduğu aşikar keza Oğuzhan'da formsuz Cenk Tosun ortalıkta yok bunları hangi düşünceyle çağırdı acaba

— Beyefendi Diyeceksin (@nediyorsunabi)

Oğuzhan dışında kadroya itirazım yok..

— Metin Karabaş (@Metin_Karabas)

Son güncelleme 16:08 | 15 Mart 2019